Balázs eleinte autodidakta módon próbálta megtanulni a programozás alapjait, hogy saját vállalkozása hatékonyságát növelje vele, de egy ponton túl elakadt. Szerencsére rátalált Front-end képzésünkre, és azóta is folyamatosan bővíti tudását IT területen. Kinek ajánlja a Front-endet, és mik a további karrier tervei? Vele készült interjúnkból kiderül!
Koncert- és előadóművészek szervezésével foglalkozó cégem van. Már a 2010-es évek közepe óta érdekelt a programozás, de évekig csak gondolat maradt. Bár nagyon izgalmasnak tűnt, akkoriban úgy éreztem, nem tudnék annyi időt szánni a képzésre, így az önfejlesztés mellett tettem le a voksomat, és kitartóan, éjszakákba nyúlóan próbáltam, különböző szkriptekkel növelni a vállalkozásom hatékonyságát. Eleinte jól ment, de idővel akadályokba ütköztem, és rá kellett jönnöm, hogy egy ponton túl nem tudok előrébb jutni önállóan.
Egyértelműen sorsszerűnek éreztem a COVID-dal hirtelen jött rengeteg szabadidőt, és azonnal eldöntöttem, hogy az informatika irányába fordulok. Majd a néhány hónappal később induló Újratervezés programba sikeresen felvételt nyertem.
Számomra meghatározó élmény volt a képzés, különösen azért, mert kifejezetten tetszett a mélyvíz-megközelítés, és mert a megfelelő témánál önállóságot vagy éppen csapatmunkát vártak el tőlünk, aminek köszönhetően belekóstolhattunk egy valós fejlesztői környezet légkörébe és elvárásaiba.
Szerintem a képzés sokkal többet ad, mint amit ígér, mert a kódolásban szerzett új szemléletmód alapjaiban változtatja meg az életünk más területein is felmerülő új dolgokhoz és problémákhoz való hozzáállásunkat. Természetesen nekem sem ment minden karikacsapás-szerűen, nekem is voltak mélypontjaim a tanulás során, de ahogy változott a szemléletmódunk, amikor egy új problémával szembesültünk, és ahogy egyre többet gyakoroltunk, végül minden akadály elhárult.
A képzés vége felé közeledve elkezdett nyitni a világ a COVID lezárásokból, így a cégem is újra működésbe lendült. Emiatt mindenképpen olyan megoldást kerestem, ami lehetővé tette, hogy párhuzamosan végezhessem mindkét tevékenységet. Hamarosan kaptam egy megkeresést a kapcsolati hálómon keresztül egy céges applikáció fejlesztésére, amit nagy izgalommal vállaltam el. Így lényegében a képzés végeztélvel azonnal el tudtam kezdeni fejleszteni.
Úgy láttam, hogy ez a terület nyújtja a legszéleskörűbb tudást modern, webes technológiákban, valamint gyorsan lehet látványos eredményt elérni, ami nagyon motiváló. Ráadásul innen viszonylag könnyű az átjárás a szerver-oldali technológiák irányába is.
Elsősorban kreatív típusú embereknek ajánlom, akiket érdekel a felhasználók gondolkodása, szeretik viszontlátni a képernyőn a munkájuk eredményét, és kellően kritikusak is önmagukkal szemben.
Full-stack alkalmazás-fejlesztéssel és funkció-bővítésekkel foglalkozom napi szinten, szorosan egyeztetve ügyfeleinkkel. A fejlesztés során gyakoriak az egyeztetések, hogy minél pontosabb képet kapjunk a célokról, illetve hogy megbeszéljük, milyen további lehetőségeket tudunk nyújtani, akár továbbgondolni egy eredeti elképzelést.
Abszolút beváltotta a reményeimet. Mivel a vállalkozásomba beépül a fejlesztési tevékenység, teljesen magamra szabhatom az ezzel járó előnyöket és terhelést.
A kkv szektorra koncentrálva szeretném a tudásomat bővíteni, és akár saját csapatot építeni. Izgalmas megismerkedni az új technológiákkal, mert véleményem szerint ezek számos új fejlesztési terület csíráját hordozzák. Jó lenne egy ilyen lehetőségben úttörő szerepet vállalni.
2021 júliusában elindítottuk ingyenes, online, alapszintű IT support tanfolyamunkat "Hello IT! for Women" néven az INCO Academy - Work in Tech együttműködésével és a Google.org támogatásával. A programmal 2021-ben 300 nőnek segítettünk felkészülni a digitalizáció új kihívásaira.
A Green Fox mára erős nemzetközi vállalattá vált és regionális IT talent poolt épít. Nemzetközi képzéseket indítunk és országhatárokon átnyúló lehetőségeket biztosítunk hallgatóink, valamint vállalati partnereink számára. Csehországban és Szlovákiában piacvezető szerepből építkezünk tovább.
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
Barnabás Kádár got into coding as a social scientist because he wanted to find a STEM job. Since then, he has become an experienced Data Engineer and now teaches Python programming himself. What does a Data Engineer do, what skills does he need and who should choose this career path? Learn more about Data Engineering through Barni's story!
Technological enhancements often evoke strong emotions in people; this is no different when ChatGPT made its explosive public entry. Some believe that the dominance of AI leads to the end of the programming profession, while others see exciting opportunities arising from it. Where does the truth lie? In our article, we deep-dive into those changes that AI tools bring to the lives of developers. Will ChatGPT truly be the programmer of the future?
Besides challenges, the changes in the industry brought about by technological trends also present opportunities for companies to increase their revenue streams. However, if they want to stay ahead, organisations must keep pace with evolving technology, and their employees must have the necessary skills.
The rapid change in development needs and technologies, a shortage of quality workforce, and the difficulty of retaining colleagues with valuable professional skills are major challenges for companies worldwide. How to give a unique answer to a global problem? Who is responsible for the management of this problem, and where should you start? We discussed all these questions with Anita Fachs, who is the managing director in charge of corporate services at Green Fox.