A cégek fejlődésének egyik legnagyobb akadálya a megfelelő IT szakemberek hiánya. Speciális, vállalatra szabott képzésekkel nem csupán a felvételi folyamat válhat hatékonyabbá, de a betanulási idő is jelentősen lecsökken, miközben erősíthető a munkavállalói motiváció. A képzések gyakorlati előnyeiről Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy ügyvezetője osztja meg tapasztalatait.
A digitális transzformáció az elmúlt évben óriási lendületet kapott. A pandémia gyors döntéshozatalt, és reakciót követelt meg a piaci szereplőktől. A vállalatokkal szemben alapvető követelmény lett a rugalmasság, ami különösen igaz az időszakos projektekre és ezekkel járó átmeneti munkaerőhiány gyors orvoslására.
Ilyen esetekben gyakori, hogy meghatározott hardskillekre keresnek munkaerőt a vállalatok, akár egy egész csapatot. A cég által alkalmazott stack, framework, eszközök és platformok ismeretének átadása lényegében belső akadémia fenntartását igényli meg a tőlük. Ez a tudás azonban kiválóan integrálható külső képzésekbe, cégspecifikus tudást biztosítva a junior szakembereknek.
„Az IT képzések egy speciális és rendkívül hatékony típusa, amikor egy vállalattal közösen indítunk tanfolyamot egy meghatározott platformra. Ennek óriási előnye, hogy eleve azokat a pályakezdőket szólítjuk meg, akik adott környezetben, azon a platformon szeretnének dolgozni. A képzéseket megelőzően fejlesztő és HR-es kollégákkal szorosan együttműködve alakítjuk ki az igényekre szabott tananyagot, akár technológiaváltásról, új programnyelvről vagy reskilling legyen szó” – mondta el Kristóf.
A gyakorlatra koncentráló módszertannal a képzésről kikerülő csapattagok azonnal projektre állíthatók. Ezzel tervezhetővé és kiszámíthatóvá válik a junior kollégák beléptetése.
„Ha egy junior munkavállaló bekerül egy szervezetbe, körülbelül 1-3 hónapos onboarding időszakon megy keresztül, ami elsősorban a rendszerekkel való ismerkedésről szól. Ezeket az ismereteket mi integrálni tudjuk képzéseinkbe, akár technológiára, akár konkrét platformra, ezzel adott esetben teljesen kiváltva a belső onboarding folyamatot”
– tette hozzá Kristóf.
Ezzel párhuzamosan versenyelőnyt jelenthet a vállalat számára, ha a fejlesztői területen dolgozó kollégák mellett más területek, például értékesítés vagy marketing, felelősei is értik a digitális termékfejlesztés folyamatát. A megfelelő készségek birtokában akár olyan no-code, low-code folyamatokat tudnak automatizálni, amiket ők maguk ismernek a legjobban. Ezzel a céges digitalizáció egyik motorjává válhatnak. A munkavállalói ismeretek aktuális szintje, és releváns készségek akár cégen belül is eltérőek lehetnek, ezért egyedi megoldásokat igényelnek.
A vállalati IT képzés gyakorlati előnyeiről Kristóf a Bitport CIO podcast-jének legutóbbi adásában részletesen is beszámol, kattints ide, és hallgasd meg a teljes beszélgetést!
A for-profit szektor és a civil szféra szakemberei összefogtak annak érdekében, hogy egymás tudását kiegészítve segítsenek másokon. Programozók önkéntes küldetésként vállalták, hogy egy hazai civil szervezet, a Szociális és Rehabilitációs Alapítvány (SZÉRA) munkájának, illetve ügyfeleinek segítése céljából szakmai tudásukkal, kreativitásukkal egy komplex és rendkívül innovatív adatkezelési szolgáltatást építenek fel. A fejlesztés eredménye, amellett, hogy első lépésben több száz, bajba jutott családon segít, a későbbiekben más szervezetek munkáját is támogathatja majd az ország egész területén.
Mozga Anna frissdiplomás bölcsészként vágott bele a programozásba nem sokkal a diplomaosztója után. Miután elvégezte a Green Fox Junior programozó képzését, 1-2 évig kereste a helyét új szakmájában, most pedig úgy érzi, hogy Salesforce-fejlesztőként végre megtalálta. De mit csinál egy Salesforce-fejlesztő, és milyen készségekre van szüksége? Ismerd meg jobban a Salesforce területet Anna történetén keresztül!
Az informatikai szektort érintő szakemberhiány a munkaerőpiac egyik legnagyobb kihívásává nőtte ki magát. Ebben a helyzetben egyre nagyobb jelentőséget kapnak a speciálisan vállalatra szabott megoldások. A corporate bootcamp kifejezetten a cég igényei alapján kidolgozott képzés, ami akár azonnal projektre állítható szakembereket biztosít. A gyakorlati működést és előnyöket a Lufthansa Systems Hungáriával kialakított együttműködésünkön keresztül mutatjuk be.
There are many courses to choose from if you want to learn programming. Even though they may seem similar at first glance, these courses can differ in many ways. In this 2-part article series we collect some of the most important characteristics that you should pay attention to when choosing the course that suits you best. Read the first part to know more!
The benefits of low-code, or platform-based development are widely recognized by more and more companies, however, there are still many questions around the technology. That’s why we organized a roundtable session where we discussed the platform’s potentials, including the fact that low-code can be the perfect entry point to an IT career.
“Someone stole some code from Python God, please help me find it!” - Fanni Fulmer, the storyteller girl, presented her Friday demo tasks at Green Fox embedded in stories after abandoning her career as a nursery-teacher and becoming a programmer. She said it feels good to get a few smiles out of the JavaScript class after a grueling weekend.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.
In cooperation with our corporate partner, Morgan Stanley Budapest, we are launching an exceptional scholarship program in April 2022. Within the framework of Java Academy corporate boot camp, we are choosing 15 talented students interested in Java and server-side programming and giving them the chance to restart their careers as back-end developers – for free.