Nálunk 3 különböző területre specializálódhatsz, amelyek közül mindig azokat indítjuk el, amikre aktuálisan a legnagyobb piaci igényt látjuk.
Napjainkban végtelen mennyiségű adat termelődik az online térben. Ennek a sok adatnak viszont csak akkor van értelme, ha értékes információt tudunk kinyerni belőlük, azokból pedig le tudjuk vonni a megfelelő következtetéseket. Az adattudós az, aki olyan programot ír, ami kibányássza ezeket az információkat, és azok alapján válaszol a felmerülő üzleti kérdésekre.
Nemcsak programozni kell tudni hozzá, hanem érteni kell azt a közeget, amiből az adatok érkeznek. Tudni kell értelmet adni a rengeteg, önmagában jelentés nélküli vagy nem sok jelentéssel bíró adatnak.
Ha valamilyen pénzügyi vagy tudományos területről jössz (társadalomtudomány, természettudomány), mert sokkal jobban tudod értelmezni az adatokat, ha ismered azt a közeget, amiből azok érkeznek, és nem csak a számokat követed. De például egy étteremlánc adatainak értelmezéséhez a vendéglátós tapasztalat nyújt előnyt.
Ide tartoznak a különféle kép-, hang- vagy szövegfelismerő szoftverek, például amikor az autóban a kamera felismeri a gyalogost, vagy amikor egy telefonodon futó alkalmazással felismerteted a körülötted szóló zenét. De data scientistek dolgoznak azon is, hogy bármilyen weboldalon járva olyan tartalmat vagy hirdetést kapj, ami téged a legvalószínűbben érdekel.
- Egyik alterülete az adatvizualizáció, amikor egy olyan programot írsz, ami megjeleníti az adatokat, pl. készít belőlük egy interaktív grafikont.