Bene Ádám két szakmát szerzett, mégsem találta a helyét a munkaerőpiacon. Ekkor jelentkezett a Green Foxba, hogy programozást tanuljon. Full-Stackesként kezdett, majd DevOpsra váltott, végül a Húli Community-ben (a bootcamp belső fejlesztési közösségében) újabb technológiákat sajátított el. Ma már az Ericsson DevOps fejlesztőjeként dolgozik. Azt mondja, sokat segített neki az elhelyezkedésben a Húli Community-ben végzett munka.
A Green Fox előtt Ádám sokáig kereste az útját, gyárakban, építkezéseken dolgozott. Elvégzett két OKJ képzést, lett két szakmája, mégsem tudott váltani. Végülis ezért választotta a Green Foxot: “Azt láttam, hogy a bootcampek a piacról élnek, így nagyobb bizalmam volt bennük. A Green Foxban pedig olyan különleges technológiákat tanulhattam, amit más képzések akkor nem kínáltak.”
Full-Stack programozással kezdett, majd a kurzus második felét kitevő projektfázisban már a DevOps csapatot választotta (Webalkalmazások esetén ők felelnek a szerverek működéséért: ezeket az alkalmazásokat sok-sok szerver szolgálja ki, olyan programokat kell írniuk, amik ezeket automatizálják. – megj. a szerk). Amikor a képzés befejezése után lehetősége volt tovább dolgozni a Green Fox belső fejlesztési közösségében, a Húli Commity-ben, azonnal csatlakozott. A Green Fox Courses projekt fejlesztésén kezdett el dolgozni, aminek a célja a bootcamp tananyagaihoz egy felhasználóbarát platform kialakítása volt. “Ez volt a legösszetettebb projekt, emellett itt volt a legtöbb devopsos feladat” - magyarázza a választását, majd a Húli Community-ben végzett munkájáról mesél. “A kurzushoz képest nagyobb volt a hangsúly a csapatmunkán. Bár már a képzés alatt is csapatban fejlesztettünk, most teljesen új emberekkel kellett együttműködnünk. Emellett olyan új technológiákat kellett használnom, amikben idő híján kevésbé tudtam elmélyülni, így többet kellett a csapattársaimra támaszkodnom.” Ádám szerint a másik fontos különbség a képzés során szerzett gyakorlathoz képest, hogy nem a nulláról építettek fel valamit, hanem egy meglévő projekten kellett dolgozniuk, és emiatt a követelmények is magasabbak voltak. “Gyakorlatilag itt már teljesen olyan munka folyik, mintha az ember egy vállalatnál fejlesztene.”
Aki a Kuberneteshez ért, aranyat ér
A Húli Community-ben Ádám egyrészt mélyítette a képzés során megszerzett tudását, ugyanakkor foglalkozott olyan nyelvekkel is, amiket a kurzuson nem tanult. Dolgozott olyan technológiákkal, amikben a csapattársai segíteni tudtak neki, így nem kellett a nulláról kibogoznia azokat. Szeretett volna valami teljesen újat csinálni, ezért a legtöbbet Kubernetesszel foglalkozott (A Kubernetes egy nyílt forráskódú szoftver, amely a tároló-alapú alkalmazásokat és a hozzájuk társított hálózatkezelési és tárolási összetevőket kezeli. - megj. a szerk). Először az egyik mentora, Szél Péter ajánlotta a figyelmébe ezt az új technológiát. “Hamar megéreztem, hogy nagy fába vágtam a fejszémet, egy kicsit el is bizonytalanodtam. Szerencsére éppen akkor részt vettem egy eseményen, ahol egy cég igazgatója elhívott egy kis beszélgetésre. Ő mondta, hogy aki most a Kuberneteshez ért, az aranyat ér. Ez adta a motivációt, hogy folytassam.” Ádám tudatosan építette karrierjét: versenyekre járt, és úgy döntött, hogy addig nem is keres állást, amíg ki nem tanulta annyira a Kubernetes technológiát, hogy valamit prezentálni tudjon belőle. A Húli Community jó keretet adott erre, hiszen mentori segítség is rendelkezésre állt, kapott visszajelzést a munkájára. “Nekem kell valami, ami motivál, csapatban jobban dolgozom, ezért is kellett mindenképp a Húli Community. Már akkor is nagyon jó volt, amikor én elkezdtem, azóta ráadásul rengeteget fejlődött, most már például külső projekteket is fejlesztenek.”
Meg voltak hökkenve, hogy honnan ismerem a gráfelméletet
A Húli Community az interjúkhoz is nagyobb önbizalmat adott Ádámnak. Ahogy meséli, az Ericssont is akkor győzhette meg, amikor az egyik versenyfeladata kapcsán bemutatta, hogyan használta a gráfelméletet és a különböző webes algoritmusokat. “Először azon hökkentek meg, hogy korábban kétkezi munkás voltam, majd pedig azon, hogy ismerem a gráfelméletet.” Hozzáteszi, hogy a Green Fox előtt nem mert volna nekivágni ilyen komplex feladatoknak, vagy akár egy idegen technológia elsajátításának. “A Green Foxtól többet és mást kaptam, mint amit elvártam.”
#stayathome: Nagyon hiszünk a social distancing erejében, ezért múlt csütörtök óta a tanteremből átköltöztünk a virtuális térbe, minden képzésünk online zajlik. Szerencsénk van, hiszen mi alapvetően is számítógépen dolgozunk, ráadásul az oktatási metodológiánk is támogatja az online formátumot. Persze nem könnyű egyik napról a másikra váltani, hogy ezt megkönnyítsük nektek, Kökény Tamás, vezető mentorunk segítségével összegyűjtöttük az első hét tapasztalatait.
Mindjárt itt az évvége, amikor érdemes lelassítani, megállni egy kicsit és számot vetni az elmúlt év élményeiről. Az ünnepi készülődés hangulatában emlékezzünk most közösen a sikerekre, amik előbbre vittek bennünket és benneteket. Íme a legemlékezetesebb történések a Green Fox elmúlt évéből.
Az informatikai szektort érintő szakemberhiány a munkaerőpiac egyik legnagyobb kihívásává nőtte ki magát. Ebben a helyzetben egyre nagyobb jelentőséget kapnak a speciálisan vállalatra szabott megoldások. A corporate bootcamp kifejezetten a cég igényei alapján kidolgozott képzés, ami akár azonnal projektre állítható szakembereket biztosít. A gyakorlati működést és előnyöket a Lufthansa Systems Hungáriával kialakított együttműködésünkön keresztül mutatjuk be.
A Green Fox Academy új többségi tulajdonosa és befektetője, a Sandberg Capital bevonásával folytatja nemzetközi expanzióját, valamint vállalati szolgáltatásai és képzési kínálata fejlesztését. Ez a partnerség számos új lehetőséget nyit előttünk céljaink eléréséhez, és izgatottan tekintünk a közös munka elé.
Would you like to know our partners better, where you can even start your new IT career after the course? We have great news then! We sat down with Aliz's Community Manager, Petra Palotás, and asked her what kind of workplace Aliz is and why it is good to work there. Read our article and get to know Aliz!
“Someone stole some code from Python God, please help me find it!” - Fanni Fulmer, the storyteller girl, presented her Friday demo tasks at Green Fox embedded in stories after abandoning her career as a nursery-teacher and becoming a programmer. She said it feels good to get a few smiles out of the JavaScript class after a grueling weekend.
The rapid change in development needs and technologies, a shortage of quality workforce, and the difficulty of retaining colleagues with valuable professional skills are major challenges for companies worldwide. How to give a unique answer to a global problem? Who is responsible for the management of this problem, and where should you start? We discussed all these questions with Anita Fachs, who is the managing director in charge of corporate services at Green Fox.
With the involvement of a new investor and majority owner, Sandberg Capital, Green Fox Academy continues the international expansion and the development of corporate services and courses. This partnership opens new opportunities for achieving our goals and we look forward to working together.