Szeretnétek jobban megismerni partnereinket, akiknél Ti is elhelyezkedhettek a képzést követően? Akkor jó helyen jártok! Az Aliz Community Managerével, Palotás Petrával ültünk le beszélgetni, és kérdeztük arról, hogy milyen munkahely az Aliz, és hogy miért jó náluk dolgozni. Olvasd el cikkünket, és tudj meg többet róluk!
Az Alizt 2010-ben alapította egy szoftvermérnökökből álló csapat azzal a vízióval, hogy izgalmas üzleti kihívásokra adjanak megoldást szerte a világon a legkorszerűbb technológiákkal.
Elsődleges célunk, hogy ügyfeleinket teljeskörűen segítsük a digitális világ kihívásaihoz való alkalmazkodásban és jövőbiztos működést készítsünk elő számukra. Cégünk 2015 óta kizárólag Google Cloud Platformmal (GCP) foglalkozik, magyar vállalatként elsőként szereztük meg a felhőszolgáltató rendkívül összetett premier partneri státuszát. A felhőmigráció, adatelemzés, infrastruktúra és Machine Learning területeken az elérhető legmagasabb szintű képesítéssel bírunk, mindemellett több nagyobb projektünk alkalmazásfejlesztésre irányul.
Az Aliz központja Budapesten található, emellett irodával rendelkezik Berlinben, Szingapúrban és újonnan Milánóban is. Több mint 200 ügyfél sikeres felhőmigrációjában vettünk részt, ügyfeleink elsősorban az e-kereskedelemből (pl. Delivery Hero), a légiiparból (pl. Wizzair), a digitális médiából (pl. Emarsys), a gyártó és pénzügyi (pl. Bank Jago) szektorból kerülnek ki.
Az alapításunkkor megfogalmazott víziónk a mai napig áthatja a működésünket és a kultúránkat. Szeretünk a szakma szempontjából reális, értelmes elképzelésekkel foglalkozni felesleges körök és bullshit nélkül. Olyan kihívásokat keresünk, amiket más még nem tudott megoldani előttünk, magas szakmai igényességre törekedve nem vállalunk be akármilyen projektet. Mindezt egy olyan nyitott, transzparens és támogató közegben, ahol elsősorban emberként és nem alkalmazottként tekintenek rád, ahol nem a pozíciód, hanem az érvelésed számít, ahol megvalósíthatod az ötleteidet, ahol bármikor leülhetsz a cégvezetővel kávézni, és dartsozhatsz vagy flipperezhetsz egyet, ha kiengednéd a gőzt.
A Green Fox tevékenységét a kezdetektől folyamatosan figyelemmel kísérjük. Már az első csoportjaik egyikéből vettünk fel végzett hallgatót, ő azóta is, immáron ötödik éve dolgozik nálunk. Rajta kívül jelenleg hárman vannak a csapatunkban.
Jelenleg több mint 30 nyitott pozíciónk van, tevékenységünknek megfelelően DevOps, Data Engineering, Data Science és Application Development területekre keresünk embereket juniortól architect szintig, a budapesti mellett a berlini, ázsiai (Szingapúr, Vietnám) és milánói csapatunkba is. Juniorok jelentkezését elsősorban datas (Python), appdeves (Java) és devopsos projektjeinkre várjuk.
A folyamatos fejlődés iránti igény nálunk nemcsak vállalatként, hanem szervezetként és egyénenként is a mindennapjaink része. Ami a személyes támogatást illeti, fejlesztőcsapatunk minden tagjának van szakmai mentora, valamint az alizos karrierútját és jóllétét támogató People Leadere, ezen felül juniorjainknak és mediorjainknak két hetente Junior és Medior Clubot szervezünk. Emellett mindenki rendelkezésére áll évi 100 óra és meghatározott büdzsé tanulásra.
Juniorok esetén kevésbé a hard skillek, inkább a jelölt tanulási képességei, hozzáállása számít, egy seniorabb pozíció esetén pedig együtt a két tényező. A dinamikus projekt- és technológiai környezet miatt a gyors tanulási képesség mellett a flexibilitás kiemelten fontos szűrőtényező.
Lelkesek, nyitottak, nagyon szeretnének tanulni és bizonyítani. Ezen felül nagy plusz pont, hogy az egyetemről frissen kijövő juniorokkal ellentétben már járatosak a munka világában.
Tapasztalatunk szerint az előzőekben említett, számunkra fontos szűrőtényezőkre alapoz a Green Fox is, illetve nagy hozzáadott értéke van annak is, hogy legtöbb hallgatójuk már letett valamit az asztalra más területen. Mindemellett az a megélésünk, hogy hasonló értékeket és vállalati kultúrát képviselünk.
Nem tagadjuk, hogy a nagymértékű növekedésünknek az IT piac egészét jellemző szakemberhiány a legnagyobb gátja, épp ezért építünk több külföldi lokációban is csapatot, helyezünk kiemelt hangsúlyt juniorjaink fejlesztésére, vagy fordulunk bizalommal az első pillanattól kezdve olyan nem hagyományos toborzási felületekhez mint a bootcampek.
Ezt is csak megerősíteni tudjuk, ezért igyekszünk támogatni minden olyan kezdeményezést, ami ezen az arányon változtatni szeretne, pl. idén előadóként bekapcsolódunk a Green Fox Ladies’ Coding Night eseményébe.
Az Aliznál az első pillanattól kezdve nemzetközi vállalatban gondolkodunk. Idén harmadik külföldi irodánkat nyitottuk meg Milánóban, és folyamatosan vizsgáljuk a más piacokon való megjelenés lehetőségét.
A folyamatos megújulásban hiszünk, ezen szemlélet mentén meglévő, sikeres szolgáltatásaink mellett skálázható termékkel és az üzemeltetési üzletággal bővítjük portfóliónkat, a számokat tekintve pedig szeretnénk folytatni az éves 50%-os profitnövekedést.
Ami mindennek az alappillérét, azaz a csapatot illeti, a jelenlegi 100 főről 2023 végéig 70 fővel szeretnénk bővülni - mindezt úgy, hogy megőrizzük azt a különleges, közvetlen és tiszteleten alapuló vállalati kultúrát, ami az Alizt jellemzi. Erre sem az energiát, sem a pénzt nem sajnáljuk.
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
A hosszú hónapokig elhúzódó toborzás a HR rémálma. Főleg, ha még attól is tartani kell, hogy a nehezen kiválasztott szakember egy jobbnak vélt ajánlat miatt hirtelen továbbáll. Pedig van olyan megoldás, ami a kockázatokat és a költségeket is minimálisra csökkenti. Ez a tehetséges fiatal programozókat és a vállalatokat összekötő Tech Talent Speed Date, amelyet a Green Fox Academy szervez március 9-én, Budapesten.
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
Would you like to know our partners better, where you can even start your new IT career after the course? We have great news then! We sat down with Nokia, and asked them what kind of workplace Nokia is and why it is good to work there. Read our article and get to know Nokia!
The popularity of low-code platforms is increasing in the whole world, and the demand for experts in this field is growing rapidly. Nikolett Tarjáni-Dobos left her dietician career to become a software developer and has been working as a low-code programmer in Germany for almost 2 years. She first heard about this field when she was looking for a job. Yet, she now feels lucky that this became her new career. But what does a low-code developer do and how does a working day go? We asked Niki about these topics as well as about the misconceptions around low-coding.
Flexibility is now an essential part of running a business. Whether it’s a growth-facing business area or a new technological need, a fast decision can provide a long-term competitive advantage. An effective solution for such a case is to start a special, corporate course.