Papp Beáta Svájcból költözött haza a Green Fox miatt. Jött vele férj, gyerek. A sikeres végzés után most ismét külföldön van, hogy megtalálja álmai munkáját.
Papp Beáta Svájcból költözött haza a Green Fox miatt. Jött vele férj, gyerek - nem volt megállás. A sikeres végzés után Bea most ismét külföldön van, hogy a megszerzett tudással végre megtalálja álmai munkáját.
“Ha messziről szeretnék indulni, húsz évet kell visszamennem az időben - a gimihez. Imádtam. Kicsit olyan volt, mint a Green Fox, nagyszerű tanárok, lelkes, intelligens és inspiráló osztálytársak, és sok-sok fejtörő. Merthogy specmat osztályba jártam. Nagyon nehéz volt otthagyni a gimnáziumot, ráadásul nem túl okosan választottam pályát. Nem sok fogalmam volt a munka világáról, és arról, melyik szakma mit is jelent valójában. Azt pláne nem tudtam, hogy húsz év múlva mit tudok vele kezdeni. A közgáz mellett döntöttem, mondván, közgazdászra úgyis mindig szükség van, és nem lesz gond az elhelyezkedés.” - mesél a régmúltról Bea, aki a kezdeti lelkesedés után hamar rájött, hogy közgazdászként nem tudja majd kihozni magából a maximumot. “Két év munka után pedig már kezdett picit világosodni a kép, hogy inkább mérnöknek kellett volna mennem. Be is iratkoztam Győrbe környezetmérnöknek, de csak két szemesztert tudtam elvégezni, mert a szerelem közbeszólt. Kiköltöztem a párom után először Németországba, majd követtem őt Svájcba is. Akkor félig viccelve megjegyezte: a következő országváltást én határozhatom meg, és így is lett, mert most a kedvemért és a Green Fox miatt költöztünk haza.” - mondja Bea.
Nyolc év Svájc
Bea külföldi karrierje annak ellenére jól alakult, hogy nem volt biztos a választásában. Egy nemzetközi cég pénzügyes csapatának tagjaként dolgozhatott, ahol jó fizetés, egy igazi dream team fogadta, és változatos, igényes munkát végezhetett. Mégsem volt felhőtlenül boldog a munkahelyén, mert hiányzott a lelkesedés. “Zavart, hogy többet is ki tudnék hozni magamból, hogyha jobban érdekelne, amit csinálok. Egyre inkább a technikai feladatok felé kanyarodtam: a konszolidációs program beállításait tartottam kézben, excel-bűvészkedtem, makrókat írtam. Végül tavaly januárban felmondtam, mert rájöttem, hogy ezt a programozós-fejtörős dolgot élvezem igazán, ez az, ami motiválni tud. Az is megfordult a fejemben, hogy ha az informatika felé fordulok, azzal a környezetvédelmet is kombinálni lehet majd, hiszen egyre több programozót igényel ez a terület is. Végignéztem a svájci képzéseket, de nem igazán tetszett a kínálat: hosszú évekig tartó oktatást nem akartam választani, a távoktatás sem az én utam, a képzések zöme pedig túl drága és túl elméleti volt.” - meséli Bea, akit ebben a nehéz helyzetben azonnal megragadott egy Green Foxról szóló Indexes írás. “Nem is nagyon hezitáltunk tovább, a cikk telibetalált. Gyors családi szervezkedést követően már itthon is voltunk. Az épp állást kereső férjem vállalta, hogy a négyéves kisfiunkkal itthon marad, a családunk is nagyon örült, hogy tíz év után ismét közelebb kerülhetünk egymáshoz. Én pedig belevetettem magam a tanulásba.”
Négy hónap Green Fox
“A Green Fox Academy még annál is jobb volt, mint amire számítottam. És sokkal izzasztóbb is :) Imádtam a társaságot, a programozást, hogy minden nap feszegethettem az agyam határait.” - mondja Bea. “Néha elképzeltem, milyen lenne, hogyha pici villámok formájában láthatóvá válnának a kis “megvilágosodások”, amiket nap mint nap átéltünk. Vicces kép volt, folyamatos lett volna a villogás hol az egyik, hol a másik asztalnál. Amikor mesélni akarok másoknak erről az élményről, sosem sikerül igazán átadnom a feelinget. Ezt át kell élni. Hogy egy csapat ember ennyire egy hullámhosszon legyen hónapokig, és a versenyhelyzet ellenére ennyire maximálisan segítse egymást a közös cél elérése érdekében. Különleges doppingszerként hatott rám ez a szinte azonnal kialakult közösségtudat.” - mesél Bea arról a “tudatmódosult” állapotról, amiben a Green Foxos képzés alatt érezte magát. Persze azt is hozzáteszi, hogy az idő megszépített pár dolgot. “Utólag visszagondolva már nem tűnik olyan elviselhetetlennek a hányingerig való kimerülés, és vicces sztoriként mesélem, hogy megismertem az alvás két új módozatát: amikor kódolás közben, laptoppal a kezemben szundítok, vagy amikor fura akcentusú programozók tréningvideóit hallgatva alszom. Néha a babázós időszakra emlékeztetett. Majdnem annyira kimerítő volt, és cserébe nagyon sokat kaptam ezen az érzelmi hullámvasúton. És nem utolsó sorban sokkal erősebb lettem tőle”.
Élet a Green Fox után
Beáék ugyan nyitva hagyták a kérdést, hogy itthon, vagy Svájcban folytatják-e az életüket a képzés után, de mivel a férjét igen gyorsan megtalálta egy új, svájci munka, így ismét szedelőzködtek, és visszaköltöztek. Idő híján Beának nem volt lehetősége a magyar munkaerőpiacon körbenézni, de ahogy mondja, van épp elég álláshirdetés, amit megpályázhat Svájcban is. A terv egy részmunkaidős programozói állás, ahonnan tapasztalt szakemberként léphet majd tovább. “A célom, hogy nemsokára - legalábbis egy szűkebb körben - elismert programozóvá váljak, aki válogathat a jobbnál jobb állások között, és aki aztán végül megtalálja álmai munkáját egy környezetvédő cégnél.” - mondja Bea. Ha minket kérdeztek, erre meg is van minden esélye.
UPDATE (2017.05.24.): Bea Green Fox történelmet írt: ő az első hallgatónk, aki külföldön helyezkedett el junior fejlesztőként!
A low-code fejlesztői platformok piacán 2020 és 2030 között jelentős, 31,3%-os éves növekedés várható. A P&S Intelligence szerint 2030-ra a piaci bevétel eléri a 190 792,6 millió dollárt. Ez a tendencia jelentős hatással van a munkaerőpiacra is, hatalmas keresletet generál a platformspecifikus fejlesztők iránt. De mi is a low-code és milyen új lehetőséget teremt? Erről beszélgettünk januári kerekasztalunkon a téma szakértőivel.
Az egyetlen állandó a technológiában – akárcsak mostanában az életünkben – a változás, amihez mind a vállalatoknak, mind pedig az embereknek meg kell tanulnia alkalmazkodni. Különösképpen azoknak, akiknek a munkáját veszélyezteti az automatizáció, vagy épp a recesszió. Cikksorozatunkban azokat az IT területeket járjuk végig, amikkel hosszú távon piacképesek maradhatunk, kezdve a Salesforce-szal, aminek igencsak fényes jövőt jósolnak a szakértők.
Márciusban csaknem 250 hölggyel ismét elindul a Hello IT! for Women, ami egy kifejezetten nőknek szóló, ingyenes IT-kurzus a Green Fox közreműködésével. Habár a résztvevőknek június végéig kell befejezni a 150+ órás programot, van olyan szorgalmas hallgatónk, aki egy hónap alatt a végére ért. Mi volt a titka? Mennyire találta hasznosnak a programot? Erről mesél most nekünk!
A Green Fox Academy új többségi tulajdonosa és befektetője, a Sandberg Capital bevonásával folytatja nemzetközi expanzióját, valamint vállalati szolgáltatásai és képzési kínálata fejlesztését. Ez a partnerség számos új lehetőséget nyit előttünk céljaink eléréséhez, és izgatottan tekintünk a közös munka elé.
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
As the low-code market grows, so do the rumours associated with it. Many do not understand this phenomenon at all and therefore can easily believe the nonsense. Here are the five biggest mistakes and myths about low-code. Find out where they came from and what is behind them!
Would you like to know our partners better, where you can even start your new IT career after the course? We have great news then! We sat down with Nokia, and asked them what kind of workplace Nokia is and why it is good to work there. Read our article and get to know Nokia!
On March 17 we were happy to co-host the “Tech Up Your Business” webinar together with Green Fox Academy live on Facebook and Zoom. Our renowned speakers from Microsoft, SAS and Emarsys discussed the importance of tech skills for business professionals in various industries, as well as achieving a certain level of familiarity with contemporary technologies to succeed in the business world of today.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.