Hat éve indítottuk útjára a Ladies’ Coding Night rendezvényt, hogy teret adjunk az IT iránt érdeklődő nők kérdéseinek és belekóstolhassanak a kódolásba. Idén újra együtt tölthettünk egy fantasztikus estét, olvasd el az összefoglalónkat!
Hat programozónő ül egymás mellett és a moderátor, Varga-Baráth Barbara, akinek a Green Fox Academy cégvezetőjeként és a ShareIT Lab társalapítójaként szívügye, hogy segítse a nők érvényesülését az IT területén. Megtelt a terem, bár az érdeklődők fele a szomszéd helyiségben már a kódolás alapjaival ismerkedik. A vendégek mesélnek a munkahelyi kihívásokról, lehetőségekről és nevetve idézik fel a karrierváltásuk fordulatait. Legnagyobb örömünkre másfél óra után sem fogynak el a kérdések.
A programozásban rengeteg felfedeznivaló van, kreatív feladat és inspiráló, hogy a fejlesztéssel tényleg jobbá lehet tenni valamit – válaszolták a beszélgetés résztvevői arra a kérdésre, hogy mit szeretnek a munkájukban. Ráadásul van benne perspektíva, rengeteget lehet fejlődni, amit a cégek általában támogatnak.
A feladat pedig nem csak kódsorok írásából áll, éppolyan fontos része a megoldások kitalálása, megbeszélése, illetve a tervezés és a tesztelés fázisa is. A programozás csapatmunka, ahol például a problémamegoldó és a kommunikációs készségeknek is nagy szerep jut.
A kérdések arra is kitértek, hogy mivel jár, ha valaki nőként próbál érvényesülni az IT területén. Hátrányt semmi esetre sem jelent, bár a szabadúszóként egy kis csapatot vezető programozónő szerint vannak, akik először meglepődnek, hogy ő irányítja a fejlesztési folyamatokat. Jól jönnek viszont azok a személyes készségek, amelyekben a nők általában erősek.
Az IT karrierje elindítása során senki nem ütközött nehézségekbe a vendégek közül. Sőt, többen inkább azt tapasztalták, hogy a cégek szívesen alkalmaznak nőket IT pozíciókban, mert másféle gondolkodásmódot hoznak be a fejlesztőcsapatokba.
Az életkor sem döntő jelentőségű, negyven fölött is bátran bele lehet vágni a kódolásba, ahogy azt ketten is tették a kerekasztal résztvevői közül. Aki pedig részmunkaidős állást keresett, az talált számára megfelelőt, mondta el a kisgyerekes anyáknak tervezett képzés, az Academy4MoMs egyik korábbi hallgatója.
A ranglétrán néhány év gyakorlattal már előre lehet lépni, a senior szint elérése után ismét többféle irányba lehet továbbhaladni, például a csapatvezetés, az üzleti és az IT területeket összekötő szerepek vagy az alkalmazások felépítésében kulcsfontosságú architektúratervezés felé. Programozói tudással és tapasztalattal egy sor kivételes karrierút nyílik meg.
Akit érdekel a programozás, annak azt tanácsolták a Ladies’ Coding Night kerekasztalának résztvevői, hogy ismerkedjenek meg az alapokkal és mindenképpen próbálják ki a kódolást. Ehhez ajánljuk magyar nyelvű, ingyenes #MyFirstApp Coding Camp kurzusunkat.
A beszélgetésben arról is szó esett, hogy bár nagyon megéri programozásra váltani, de egyáltalán nem könnyű. A tanulásba sok energiát kell fektetni, cserébe minden apró siker nagyon felemelő érzés. Viszont mindenki elakad egyszer-egyszer, amitől nem szabad megijedni, addig kell próbálkozni, amíg megszületik a megoldás. Kérdezni pedig nagyon is ér, képzéseinken a mentorok bármiben segítenek, aki szeretné, coach kollégánkkal is megoszthatja a gondolatait, és az egész közösség nagyon támogató.
Van még kérdésed? Olvasd el bootcamp kézikönyvünket!
Legyünk őszinték, sokunk számára vonzónak tűnik az IT terület, de ugyanakkor kicsit tartunk is tőle a nehézsége miatt. Egy jól működő kód megírása sok IT szektoron kívüli ember számára teljesen lehetetlennek tűnik. De gondoltál már arra, hogy kódolás nélkül is kezdhetsz informatikai karrierbe?
A low-code, avagy platform alapú fejlesztés előnyeit egyre több cég ismeri fel, azonban még mindig sok a kérdés a technológia körül. Ezért szerveztünk egy kerekasztal-beszélgetést, ahol megvitattuk a platformban rejlő lehetőségeket, többek között kitértünk arra is, hogy a low-code tökéletes belépő lehet az IT karrierhez.
A Green Fox Academy új többségi tulajdonosa és befektetője, a Sandberg Capital bevonásával folytatja nemzetközi expanzióját, valamint vállalati szolgáltatásai és képzési kínálata fejlesztését. Ez a partnerség számos új lehetőséget nyit előttünk céljaink eléréséhez, és izgatottan tekintünk a közös munka elé.
A technológiai trendek által előidézett iparági változások a kihívások mellett lehetőséget kínálnak a vállalatok számára, hogy növeljék bevételi forrásaikat. Ahhoz azonban, hogy az élen maradjanak, a szervezeteknek lépést kell tartaniuk a fejlődő technológiával, alkalmazottaiknak pedig a szükséges készségekkel.
The benefits of low-code, or platform-based development are widely recognized by more and more companies, however, there are still many questions around the technology. That’s why we organized a roundtable session where we discussed the platform’s potentials, including the fact that low-code can be the perfect entry point to an IT career.
“Someone stole some code from Python God, please help me find it!” - Fanni Fulmer, the storyteller girl, presented her Friday demo tasks at Green Fox embedded in stories after abandoning her career as a nursery-teacher and becoming a programmer. She said it feels good to get a few smiles out of the JavaScript class after a grueling weekend.
There is a growing need for IT professionals worldwide, offering many possibilities for employees. Which career path is suitable for you the most? Which one is ultimately future-proof? In this series of articles we aim to introduce those IT career paths that let us stay marketable in the job market long term. This time, we dive into Back-end.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.