Hajagos-Túri Mónika három kisgyerek (1, 4 és 13 évesek) édesanyja, az 1800 lakosú Pálmonostorán élnek, Kiskunfélegyháza közelében. Bár a gyerekek nyári szüneten voltak, Móni a családdal történt egyeztetések után 2021 nyarán belevágott a #MyFirstApp Coding Camp online nyári táborának mentorált kurzusába, ahol három hét alatt sajátíthatta el a webszerkesztés alapjait.
2021 nyarán ismét meghirdettük a #MyFirstApp Coding Camp online “tábort”: a résztvevők akár mindössze 3 hét alatt, otthonról sajátíthatták el a programozás alapjait és rakhatták össze életük első éles webalkalmazását. A tavaszi nagysikerű, közel 4000 résztvevővel zajló #MyFirstApp Coding Camp után nyáron ismét lehetőséget biztosítottunk 160 fő számára, hogy mentorral vágjon bele a programba, míg önálló tanulásos formában bárki számára elérhető volt a teljes anyag. A tábor ismét rengeteg érdeklődőt vonzott: míg a mentorált kurzusra 900-an jelentkeztek, addig önállóan, saját tempóban közel 2400-an vágtak neki a tanulásnak. A mentorált programhoz a HTTP Alapítvány adta az informatikatanárokat, akiket a mi mentoraink készítettek fel a mentori feladatra.
Hajagos-Túri Mónika a bárki számára elérhető lehetőségről a helyi munkaügyi központon keresztül értesült, és úgy érezte, hogy ezzel az ismerettel segítheti majd családi vállalkozásukat. Móni a kurzuson szerzett tapasztalatait osztotta meg velünk.
Alkotni nagyon jó!
Móni a kurzus során találkozott először a webszerkesztéssel, ami aztán teljesen magával ragadta:
"Bár soha nem volt ilyennel dolgom, és amíg ráéreztem a ritmusára, az több időbe és energiába telt, mint terveztem, de számomra ez az egész világ nagyon pozitív élmény. Soha nem hittem volna, hogy a semmiből – minden téren a semmiből, hiszen tapasztalatom sem volt, ráadásul a kódolás során tényleg szinte egy teljesen üres lapról indítunk – megszülethet általam egy működő weboldal. Elvarázsolt, ahogy szinte sorról sorra látod a munkádat, amint alakul a weboldal. Ez olyan volt számomra, mint egy csoda. A semmiből alkottam valami olyat, amiről eddig azt hittem, hogy csak mások képesek rá."
Nagyszerű élmény egy csoportban közösen tanulni és alkotni
Móni a mentorált kurzus során a közös munka új oldalait ismerte meg:
"Eredetileg 9 fős csapatunk volt, de az elején sajnos egy társunk technikai okok miatt lemorzsolódott. Nagyon színes és összetartó társaság jött össze, az ország minden pontjáról kapcsolódtunk be. A mentorunk, Feri és mi csapattagok is ott és úgy segítettük egymást, ahol csak tudtuk. Mivel teljesen új volt számomra a webszerkesztés, ezért az elején a legtöbb dologra több időt kellett áldoznom, mint korábban terveztem. Később megtapasztaltam, hogy nem kell mindent egyedül megkeresnem, ahogy megismertük egymást és megtudtuk, ki miben jó, ennek mentén tudtuk egymást segíteni. Nagyon szerencsés vagyok, hogy ilyen csapatba kerülhettem, ahol ennyi támogatást kaphattam. Természetesen nem a kész megoldások átadásán volt a hangsúly, hanem azon, hogy a mentorunk támogatása mellett magunkat is és egymást is rávezessük a lehetséges jó megoldások egyikére."
A webszerkesztési alapokon túl az ismeretszerzésben is új utakra leltem
Ma már bármelyik szakmában szinte elengedhetetlen az önálló tanulás és az ismeretek korábbi, frontális oktatástól eltérő módon történő megszerzése:
"A webszerkesztés alapjainak elsajátítása nagyon izgalmas és hatalmas élmény volt számomra. Ma már minden weboldalt úgy nézek, hogy a működésének legalább az alapjait értem és mindig örülök, ha olyasmivel találkozom, amit akár már én is le tudnék kódolni. De a szakmai ismereteken túl azt is megtanulhattam, hogy hogyan tudok a világhálón számomra hasznos szakmai információkat megtalálni, és hogyan tudok akár kész kódsorokat is beilleszteni a saját megoldásaimba. Úgy érzem, ezzel a szemlélettel is gazdagodott a tudásom."
Keresem azokat a lehetőségeket, amelyek a gyerekek melletti munkavégzést segíthetik
„Egy kis községben élve, három gyerek mellett keresem az olyan munkalehetőséget, ami akár otthonról, online is végezhető. Úgy éreztem, hogy a webszerkesztés több szempontból is segítheti az életünket: segítheti a családi vállalkozásunk honlapjának kialakítását, valamint azt az önkéntes, karitatív munkát is, amelynek itt a községen belül többen is a szervezői és résztvevői vagyunk. Tudom, hogy az az ismeret, amelyet a #MyFirstApp Coding Camp online nyári tábor nyújtott, csak az első lépés ehhez, de egyben talán a legfontosabb lépés is volt. Most már tudom, hogy milyen irányban szeretnék tovább fejlődni, amint lehetőségem lesz rá.”
Ha szeretnéd magadnak beosztani az idődet, és a saját tempódban haladnál, válaszd az önálló tanulást! Jelentkezés folyamatosan.
Szeretnétek jobban megismerni partnereinket, akiknél Ti is elhelyezkedhettek a képzést követően? Akkor jó helyen jártok! Ez alkalommal a Nokia-val ültünk le beszélgetni, és kérdeztük őket arról, hogy milyen munkahely a Nokia, és hogy miért jó náluk dolgozni. Olvassátok el cikkünket, és tudjatok meg többet róluk!
Samu szeretett volna egy stabil karriert kiépíteni, így fogant meg benne az IT-ra váltás gondolata. Végül 2019-ben jelentkezett a Green Fox szuperintenzív junior programozó képzésére, azóta pedig már DevOps mérnökként dolgozik Angliában.
A rugalmasság mára megkerülhetetlen szerepet kapott a vállalati működésben. Akár növekedés előtt álló üzletágról, akár új technológiai igényről van szó, az időben meghozott döntés hosszú távú versenyelőnyt jelenthet. Ilyen esetre hatékony megoldás egy speciális, vállalati képzés elindítása.
A fejlesztési igények és a technológiák gyors változása, a minőségi munkaerő hiánya, illetve az értékes szakmai tudással rendelkező kollégák megtartásának nehézsége világszerte komoly kihívások elé állítja a vállalatokat. Hogyan adható egyedi válasz egy globális problémára? Kinek a feladata kezelni ezt, és hogyan érdemes hozzáfogni? Ezeket a kérdéseket jártuk körül Fachs Anitával, a Green Fox vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével.
Az informatikushiány egy több évtizedes probléma Magyarországon. Ennek kapcsán az aktuális IT munkaerőpiaci trendekről, megoldási lehetőségekről beszélgetett Bogyó Péter, a HRTV adásszerkesztő műsorvezetője Fachs Anitával, a Green Fox Academy magyarországi operációjának vezetőjével. Az alábbiakban a beszélgetés legfontosabb részeit foglaltuk össze.
As the low-code market grows, so do the rumours associated with it. Many do not understand this phenomenon at all and therefore can easily believe the nonsense. Here are the five biggest mistakes and myths about low-code. Find out where they came from and what is behind them!
Barnabás Kádár got into coding as a social scientist because he wanted to find a STEM job. Since then, he has become an experienced Data Engineer and now teaches Python programming himself. What does a Data Engineer do, what skills does he need and who should choose this career path? Learn more about Data Engineering through Barni's story!
Anita Donkó had worked as an art teacher but switched to IT after much consideration. She completed our CRM Specialist course in the summer of 2022 and found a new job within 2 weeks. How did she find the course, what attracted her to Salesforce, and what parallels does she see between this platform and indoor climbing? Read the story of Anita’s career change.
Besides challenges, the changes in the industry brought about by technological trends also present opportunities for companies to increase their revenue streams. However, if they want to stay ahead, organisations must keep pace with evolving technology, and their employees must have the necessary skills.
Green Fox has become a strong international company and is building a regional IT talent pool. We have international courses and provide international opportunities for our students and corporate partners. We continue to build our market-leading role in the Czech Republic and Slovakia.
The lack of IT professionals has been a problem in Hungary for decades now. Péter Bogyó, editor of HRTV and Anita Fachs, the head of the Hungarian operation of Green Fox Academy, sat down for an interview and talked about the current IT market trends and possible solutions to the issues facing it. We have summarized the most important bits of the in conversation below.