8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra programozás? Részidős képzésünk hallgatója, Máté elmeséli, hogy milyen heti 40 órás állása mellett bootcampet végezni.
2019. októberében a szuperintenzív képzéseink mellett elindítottuk az első részidős Junior programozó képzésünket. A kiválasztási folyamat, a tananyag és a módszertan ugyanaz, az ütemezés azonban igazodik a teljes állásban dolgozók életritmusához. Az oktatás hétköznap esténként, illetve hétvégén zajlik az online térben heti 20-25 órában, így nagyjából 11 hónap alatt lehet elsajátítani a programozás alapjait. Dévényi Máté évekig fontolgatta a jelentkezést szuperintenzív képzésünkre, de ahogy sokakat, őt is visszatartotta, hogy fel kellett volna adnia a munkahelyét. Részidős képzésünket pontosan azoknak szánjuk, akik hasonló cipőben járnak. De mire számítson az, aki munkája mellett egy programozó bootcamp elvégzésére adja a fejét?
Munka után programozás
Máté végzettségét tekintve politológus-közgazdász, de az elmúlt években több dologba belekóstolt: dolgozott reklámügynökségnél, valamint webtervezéssel és grafikával is kísérletezett már. Jelenleg adatbáziskezeléssel foglalkozik, nemrég pedig egy webáruházas vállalkozás alapításába is belekezdett néhány barátjával. „Jó ideje szemezek a programozással, és a Green Foxot is több ismerősöm ajánlotta már, de sokáig érleltem magamban a döntést. Amikor tavaly ősszel végre rászántam magam, hogy jelentkezzek a szuperintenzív képzésre, felmentem a holnapra, és megláttam, hogy részidős képzés is indul. Így végül arra jelentkeztem” – mondja Máté, aki az idei év elején el is kezdte a képzést.
Elfoglalt és élvezi
Az oktatás minden kedden és csütörtökön este 7-9 óra között, és szombatonként reggel 9-től este 6-ig van. Máté eleinte tartott attól, hogy a munkája és a képzés mellett egyáltalán nem marad szabad ideje, de végül nem így lett. Persze az oktatásokon felül is szán időt a feladatokra és a tanulásra, de a vasárnap például – egy-két kivételes esettől eltekintve – szigorúan pihenőnap. „Elfoglalt vagyok, de élvezem. Szerencsére napközben rutinfeladatokat végzek, és alapvetően egy nem túl stresszes munka mellett csinálom a képzést. Biztosan lehetne rosszabb is. Van például egy csoporttársam, aki gyakran túlórázik, így nem mindig tud bekapcsolódni az oktatásokba, de önállóan bepótolja a tananyagot, és így ő is tudja tartani a tempót. Szóval végül is egy húzósabb állás mellett is vállalható” – teszi hozzá.
Csak az időbeosztás más
A részidős képzés az időbeosztáson kívül mind felépítésben, mind tananyagban egyezik szuperintenzív verziójával, a junior programozói tudást három modul (Alapozó, Orientációs, Projekt) elvégzése biztosítja. Máté a harmadik modulnál tart, azaz már a projektidőszak (és egyúttal a képzés) vége felé közeledik. „Az elején TypeScript és Javascript programnyelveket tanultunk. A projektfázisban én frontend-hangsúlyos fullstack irányba mentem, így most már főleg a React Javascript library-t használom. Úgy érzem, a frontendes vonal közel áll hozzám, mert alapvetően vizuális típus vagyok”- mondja Máté.
A képzésből rádásul a pszichológusaink által tartott csoportos soft skill tréningek sem maradnak ki. „Nekem kifejezetten hasznos volt a csapaton belüli kommunikációról szóló tréning, például az, hogy hogyan legyünk asszertívak. Nemcsak elmélet volt, hanem kiscsoportos gyakorlatokat is végeztünk Zoom-szobákban. Sokszor felüdülést is jelentenek ezek a foglalkozások a programozói tananyag mellett, és talán valamennyire a csapatkohéziót is erősítik” – véli Máté.
Nem csak karrierváltáshoz
Korábban próbálkozott Coursera- és Udemy-kurzusokkal is, de valahogy mindig elakadt. „Azt hiszem, én az olyan képzéseken tudok igazán fejlődni és eredményeket elérni, ahol vannak elvárások, és van egyfajta nyomás. Bár itt is előfordul, hogy nem tudok elsőre megoldani egy-egy feladatot, és bele kell tenni az energiát, de ezekből sokat tanulok. Szerencsére közben vannak sikerélmények is. Azt pedig különösen élvezem, amikor szembesülök azzal, hogy egyes feladatokat mennyire le lehet egyszerűsíteni, vagy fel lehet gyorsítani megfelelő kódokkal” – teszi hozzá Máté, aki a vizsga után programozóként szeretne elhelyezkedni egy multicégnél vagy egy nagyobb startupnál. Szívesen megtapasztalná, hogy milyen egy igazi programozói vagy IT-s állást betölteni. Ennek ellenére a részidős képzést nemcsak azoknak ajánlja jó szívvel, akik teljes karrierváltáson gondolkodnak, hanem azoknak is, akik upskilling céljából értékes, piacképes tudással szeretnék kiegészíteni meglévő tudásukat.
Szántó Diána dietetikusként néhány év munka után új kihívásokra és nagyobb megbecsülésre vágyott. 2020 novemberében elkezdte a Green Fox junior programozó képzését, és ma már Back-end fejlesztőként dolgozik egy multinál. Kinek ajánlaná ezt a területet? Hogyan telik egy munkanapja, és milyen skillekre van szüksége? Ismerd meg a Back-end fejlesztés világát Dia szemén keresztül!
Szeretnétek jobban megismerni partnereinket, akiknél Ti is elhelyezkedhettek a képzést követően? Akkor jó helyen jártok! Az Aliz Community Managerével, Palotás Petrával ültünk le beszélgetni, és kérdeztük arról, hogy milyen munkahely az Aliz, és hogy miért jó náluk dolgozni. Olvasd el cikkünket, és tudj meg többet róluk!
Mozga Anna frissdiplomás bölcsészként vágott bele a programozásba nem sokkal a diplomaosztója után. Miután elvégezte a Green Fox Junior programozó képzését, 1-2 évig kereste a helyét új szakmájában, most pedig úgy érzi, hogy Salesforce-fejlesztőként végre megtalálta. De mit csinál egy Salesforce-fejlesztő, és milyen készségekre van szüksége? Ismerd meg jobban a Salesforce területet Anna történetén keresztül!
There is a growing need for IT professionals worldwide, offering many possibilities for employees. Which career path is suitable for you the most? Which one is ultimately future-proof? In this series of articles we aim to introduce those IT career paths that let us stay marketable in the job market long term. This time, we dive into Back-end.
“Someone stole some code from Python God, please help me find it!” - Fanni Fulmer, the storyteller girl, presented her Friday demo tasks at Green Fox embedded in stories after abandoning her career as a nursery-teacher and becoming a programmer. She said it feels good to get a few smiles out of the JavaScript class after a grueling weekend.
The benefits of low-code, or platform-based development are widely recognized by more and more companies, however, there are still many questions around the technology. That’s why we organized a roundtable session where we discussed the platform’s potentials, including the fact that low-code can be the perfect entry point to an IT career.
The pressure for growth experienced by IT companies is now having an impact on the labour market. The active involvement of women in the IT sector can not only play an important role in alleviating skills shortages; it can also contribute to the development of a more diverse workplace, stimulating teamwork and productivity.
One of the biggest obstacles to business growth is the lack of suitable IT professionals. Specific courses that are tailored to the needs of companies do not only make the recruitment process more efficient but also reduce learning time significantly while also boosting employee motivation. The chief executive officer of Green Fox Academy, Kristóf Bárdos shares his experiences on the practical benefits of the courses.
The lack of IT professionals has been a problem in Hungary for decades now. Péter Bogyó, editor of HRTV and Anita Fachs, the head of the Hungarian operation of Green Fox Academy, sat down for an interview and talked about the current IT market trends and possible solutions to the issues facing it. We have summarized the most important bits of the in conversation below.