Hamarosan lezárul egy újabb év, ebből az alkalomból kicsit megálltunk és visszanéztünk, hogy összegyűjtsük, mire is vagyunk legbüszkébbek 2019-ből. Nagyon sok minden történt velünk: túlléptük a 850 hallgatószámot, Prágában elindítottuk a harmadik évfolyamunkat, 49 eseményt szerveztünk a képzésünk iránt érdeklődők, illetve partnereink számára, és ezek még fel sem fértek a top 10-es listánkra. De mi az, ami igen? Íme!:)
1. Az első Academy4MoMs évfolyamának 100%-os elhelyezkedése: Júniusban végzett az Academy4MoMs képzésünk első évfolyama, őszre pedig az összes SzuperMami elhelyezkedett a számára legmegfelelőbb időbeosztásban.
2. Mi lettünk az InfoTanár Mentor Program szakmai partnere: A HTTP Alapítvánnyal együttműködve informatika tanárokat kezdtünk el képezni. Nagyon jó érzés, hogy a tanárokon keresztül még nagyobb társadalmi hatást érhetünk el.
3. Részidős programozóképzés indítása: Sok olyan kérést kaptunk, hogy indítsunk esti, illetve hétvégi képzést, hogy azok is csatlakozhassanak a green foxosokhoz, akik a Szuperintenzív képzést nem tudják vállalni. Végül 2019 őszén startolt el az első Részidős osztályunk.
4. 100%-os elhelyezkedés Prágában: Két első prágai osztályunk minden végzett hallgatója sikeresen elhelyezkedett!
5. Kínai képzések: 2017 óta rendszeresen tartunk képzéseket Kínában egy partnercégünk számára. A sikeres együttműködésnek köszönhetően 2019-ben három képzést is indítottunk a távol-keleti országban.
6. Németországi elhelyezések: Nemzetközi karrierre nyitott junior fejlesztőinknek már abban is segítünk, hogy külföldön találjanak állást, 2019-ben három hallgatónkat helyeztük el egy németországi partnerünknél.
7. Húli projektek: Belső fejlesztési ügynökségünkben külső megrendelők számára is elkezdtük a munkát. Többek között a Twitter ex engineering managere, Jesse Smith is hozzánk hozta saját startup projektjét, a PhoneIn-t (Jesse egyébként korábban hallgatónk is volt: egy specifikus technológiáról, a beágyazott programozásról tanult a vállalkozásához).
8. Karrierváltó workshop: Pszichológus mentorainkkal belevágtunk egy olyan interaktív workshopsorozatba, ahol a résztvevőknek egyéni és csoportos gyakorlatokkal segítünk elindulni a karrierváltás útján, legyen az a programozás vagy más régóta dédelgetett álom.
9. Out Of The Box: Régóta szerettünk volna egy, a hagyományostól eltérő, tapasztalatok megosztására is alkalmas platformot létrehozni a HR szakma számára. Májusban a CX-Ray és The WorkLife Company cégekkel együttműködésben elindítottuk az Out Of The Box rendezvénysorozatot, ahol már több mint 170 HR-est láttunk vendégül.
10. Elkészült az első image videónk: Leforgattuk az első image videónkat, amire szuperbüszkék vagyunk - ezzel kívánunk mindenkinek sikerekben gazdag 2020-at!
Náday Zsolt 2020-ban a Covid miatt vágott bele a Green Fox képzésébe, de előbb-utóbb mindenképp meglépte volna. A képzés utáni járványidőszak az álláskeresésnek kevésbé kedvezett, de Zsolt végül több cég ajánlatából választhatott, és Salesforce fejlesztőként helyezkedett el. Hogyan telik jelenleg egy munkanapja, és milyen skillekre van szüksége? Olvasd el interjúnkat, és tudj meg többet a Salesforce fejlesztők világáról!
Világszerte egyre népszerűbbek a low-code platformok, és a területhez értő szakemberek iránt is gyorsan nő a kereslet. Tarjáni-Dobos Nikolett dietetikusból lett szoftverfejlesztő, és lassan 2 éve low-code programozóként dolgozik Németországban. Álláskeresőként hallott először a területről, és ma már szerencsésnek érzi magát, hogy ezzel foglalkozhat. De mit csinál egy low-code fejlesztő, és hogyan telik egy munkanapja? Nikit ezekről, és a low-codinggal kapcsolatos tévhitekről kérdeztük.
Az informatikai vállalatok esetében tapasztalt növekedési kényszer napjainkra a munkaerőpiacon érezteti hatását. A nők aktív bevonása az IT szektorba nem csupán a szakemberhiány enyhítésében játszhat kiemelkedő szerepet, de hozzájárulhat a sokszínűbb munkahelyi közösség kialakításához, serkentve a csapatmunkát és a produktivitást.
A piaci változásokat elsősorban rugalmassággal és agilitással kezelhetik hatékonyan a vállalatok, ebben pedig nagy szerepet kap a munkaerő képzettsége és az új kollégák integrációjának minősége is. A belső vállalati képzések mindkét esetben megoldást jelentenek. A képzések nemzetközi trendjeit, a magyar specifikumokat és a vállalatok igényeit Fachs Anita, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetője vázolta fel a Bitport CIO podcastjének legutóbbi adásában.
Ádám Pisky-Nagy worked in development policy for 5 years, before graduating from Green Fox Full-stack programmer course in 2019. After the placement, he quickly moved up the ranks and now works as a senior developer. What does it take to become a senior in the programming profession, and what can a career change bring in terms of salary? Get to know Ádám's story!
Would you like to know our partners better, where you can even start your new IT career after the course? We have great news then! We sat down with Accenture, and asked them what kind of workplace Accenture is and why it is good to work there. Read our article and get to know Accenture!
Big Data has recently turned the business world upside down and has created a need for professionals who can create order out of chaos, i.e. who can create and operate data management systems that allow the organization, cleansing, transformation and analysis of millions of data points.
Besides challenges, the changes in the industry brought about by technological trends also present opportunities for companies to increase their revenue streams. However, if they want to stay ahead, organisations must keep pace with evolving technology, and their employees must have the necessary skills.
The pressure for growth experienced by IT companies is now having an impact on the labour market. The active involvement of women in the IT sector can not only play an important role in alleviating skills shortages; it can also contribute to the development of a more diverse workplace, stimulating teamwork and productivity.