"Egyszer green foxos, mindig green foxos” - tartja házon belüli mondásunk, hiszen a kezdetektől fontos számunkra, hogy ha csak évi egy buli erejéig is, de kapcsolatban maradjunk a nálunk végzettekkel.
A kezdeményezésünk 2020 októberében indult és azóta több mint 100 alumni-buddy párt indítottunk útjukra, akik közül sokan azóta is kapcsolatban maradtak sőt, néhányan így találták meg végül álmaik munkáját is.
De hogyan segítenek egymásnak a párosok és hogy néz ki a program a gyakorlatban? Ezekről a tapasztalataikról mesélt nekünk Archie és Bence.
Archie: Jogászként nem szerettem a munkámat, kacsingattam már mással, többek között a programozással is. Aztán mikor elkezdtem abban gondolkozni, hogy ezt nemcsak hobbiként, hanem munkaként is lehetne csinálni, teljesen sorsszerűen jött a képbe a Green Fox.
Bence: Nekem már érettséginél szóba jött a programozás, csak végül építőmérnöki tanulmányokba kezdtem, aztán pár év munka után több szakmabeli ismerősöm ajánlására visszatértem hozzá.
Bence: Intezív, főleg csapatjáték, össze kell fogni, meg kell találni a hangot a csapattársakkal és a mentorokkal is, de ahogy halad előre, egyre több a fun.
Archie: Ha az ember keményen odateszi magát, arra készíti fel, ami utána vár rá.
Archie: Nekem sikerült egy hónappal a képzés után elhelyezkednem DevOps területen, azóta a harmadik cégnél vagyok. (nevet) Mindenhol szuper jó volt, de úgy fejlődtem, hogy mindig egy kicsit többre volt szükségem tanulás szempontjából, úgyhogy kb. évente váltottam.
Bence: Én novemberben, fél év után tudtam elhelyezkedni junior back-end fejlesztőként a Green Fox segítségével. Pont azon a héten jött a lehetőség, amikor elkezdtük a közös munkát Archie-val.
Archie: Alapvetően két dolog miatt: egyrészt éles emlékeim voltak arról, hogy pszichésen mennyire megterhelő volt a junior lét eleje, mikor még nem tudod, mikor fogsz elhelyezkedni, milyen lesz a munkahelyed, elég lesz-e, amit tanultál.... Úgy voltam vele, talán tudok valakinek segíteni előre feldolgozni, ami vár rá. Másrészt úgy gondolom, az ember juniorként akkor lép szintet, amikor már valakinek át tud adni a tudásából. Akkor jössz rá csomó hiányosságodra, ha valaki kérdez.
Bence: Én épp munkakeresésben voltam, úgy gondoltam, hogy a fejlődésemben és az első munkahelyemre való felkészülésben segíthet a program. Magamtól mindig nehezebb volt elkezdeni a feladatokat, a munkát, egy mentor pedig ösztönöz, inspirál.
Archie: A Covid is egy plusz indok volt a jelentkezésemre, el se tudtam képzelni, ebben az időszakban mennyire nehéz lehet frissen kikerülni a képzésről. Arra készültem, hogy segítsek valakit lelkileg az elhelyezkedés nehézségeiben, de végül erre csak az első hétben volt szükség.
Archie: Egy ismerkedős kör után az volt a terv, hogy végigmegyünk azokon, amiket Bence tanult. Mik azok, amik kevésbé voltak érthetőek számára, illetve mik azok a hard és soft skillek, amik szerintem fontosak egy majdani munka során. Aztán hirtelen jött Bencének egy lehetőség, ami miatt mindent félretettünk, és ezerrel a felvételire koncentráltunk. Ezért az eleje kicsit sűrű volt, azóta pedig heti egyszer összejövünk.
Bence: A jelentkezéskor a DevOps kötött össze minket, de végül azzal csak érintőlegesen foglalkozunk. Szóval konkrétan nem kódolunk együtt, viszont Archie nagyon nagy segítséget ad fejben. Tanácsok, miken ne parázzak a munkahelyemen kezdőként...
Archie: Nekem pontosan ez az érzés adja a legnagyobb pluszt. Hogy tudok segíteni valakinek abban, amin én már keresztülmentem. Technológiailag egyébként a DevOps-ban tudnék mentorálni, a back-endben szerintem már most jobb nálam a Bence. Arra számítok, hogy keményen kérdezgetni fogom őt, ha egy petprojektben nekiállok egy back-end írásának! Ott ő lesz a mentor. Ez lehet, hogy Bencének új infó.:)
Bence: Jelenleg online tartunk mindent, de már megegyeztünk, hogy amint vége ennek a helyzetnek, mindenképp összeülünk személyesen is, hogy ne csak képernyőn lássuk egymást. Tényleg egy buddy-buddy kapcsolat lett ebből, ami közelebbi, mint a képzésen tapasztalt mentor-mentorált viszony.
Archie: Az első beszélgetésünktől azt érzem én is, hogy ha nem lenne Covid, tuti egy sör mellett lenne minden héten a session.
A program rendkívül sikeres a hallgatóink és az alumni körében is, ami annak köszönhető, hogy a jelentkezési folyamatot követően egy úgynevezett "match-making" folyamatot végzünk. Így a frissen végzett hallgatók megtalálhatják a számukra legrelevánsabb alumni párt, akivel közös az érdeklődésük, így biztosan meg lesz köztük a kémia. Ezt követően pedig rendezünk az új párosoknak egy nagyszabású Alumni Buddy Night-ot, ahol lehetőségük nyílik személyesen is megismerni egymást.
A karrierváltás egyik legfontosabb kérdése: mikor és hogyan tudok elindul az új pályámon? A Green Fox Academy junior szoftverfejlesztő képzéseit eddig több mint 1500 hallgató választotta, a végzettek 90 százaléka el is helyezkedett IT területen, átlagosan 2 hónappal a bootcamp után. Közülük öten vendégeink voltak a XVIII. Green Fox Meetupon, ahol a tech szektorban rejlő karrierlehetőségekről beszélgettünk.
A Green Fox Academy és az Academy4MoMs összefogásában létrehoztunk egy részidős képzést olyan kisgyermekes édesanyáknak, akik programozóként terveznek visszatérni a munka világába. A kezdeti sikereken felbuzdulva 2020 őszén már a harmadik SzuperMami csapat vághat bele nálunk a programozásba, melynek alkalmából Patai Krisztinával, Magyarország legnagyobb kisgyermekes anyuka közösségének, a Mommy Works Hungary-nek az alapítójával beszélgettünk.
Bene Ádám két szakmát szerzett, mégsem találta a helyét a munkaerőpiacon. Ekkor jelentkezett a Green Foxba, hogy programozást tanuljon. Full-Stackesként kezdett, majd DevOpsra váltott, végül a Húli Community-ben (a bootcamp belső fejlesztési közösségében) újabb technológiákat sajátított el. Ma már az Ericsson DevOps fejlesztőjeként dolgozik. Azt mondja, sokat segített neki az elhelyezkedésben a Húli Community-ben végzett munka.
Hogyan adható nagyobb lendület egyszerre az IT fejlesztéseknek és a HR folyamatoknak, annak ellenére, hogy ez a terület munkaerőhiánnyal küzd? Mivel hidalható át, ha cégspecifikus technológiára felkészült, azonnal projektre állítható szakemberekre van szükség, a lehető leggyorsabban? A szoros vállalati együttműködésben megvalósuló, speciális készségeket biztosító corporate bootcamp ezekre a kihívásokra ad választ.
In the world of software development, one of the most referred technologies is full-stack at the moment. HR professionals flood job search platforms with numerous open full-stack positions, which highly suggests its dominance across the whole IT industry.
The low-code development platform market is expected to witness a notable annual growth rate of 31.3% during 2020–2030. According to P&S Intelligence, the market revenue will reach $190,792.6 million by 2030. This trend has a significant impact on the job market as well, creating a huge demand for low-code developers. In order to provide a better understanding of low-code and the opportunities it creates, we organized a roundtable discussion. Check out the key insights that came out of the session.
In technology- similar to our lives recently - the only stability is change, which both organizations and people must learn to adapt to. This is especially important for those whose jobs are threatened by automation or recession. In this series of articles we aim to introduce those IT career paths that let us stay marketable in the job market long term. This time, we dive into Salesforce, for which experts predict a bright future.
The first Forbes Tech Summit in Hungary looked for answers through the example of Lufthansa Systems Hungária's IT Young Professional Programme, and we have collected the 5 main thoughts arose during the full house BIG TECH stage podium discussion.
How is it possible to give more impetus to IT development and HR processes at the same time, even though this field is understaffed? How can you fill the gap when you need specialists of a company-specific technology who are ready to join a project as quickly as possible? The corporate bootcamp, which provides specific skills in close cooperation with a company, responds to these challenges.
Nowadays, it is not enough for a programmer to write excellent lines of code; it is also becoming more and more important what soft skills they have. What is the added value of a psychologist developing these skills? What methods are worth adapting in a corporate environment? Our psychologist Fruzsina Fejes answered these questions by presenting the Green Fox strategy.