A második évfolyamban végzett, azóta ezerrel építi fejlesztői karrierjét. Lódri Péter mesélt két évvel ezelőtti váltásáról, és arról, hogy miért imádja új szakmáját.
Amióta az informatikushiány slágertéma, a karrierváltáson gondolkodók közül egyre többen döntenek úgy, hogy adnak egy esélyt a programozásnak. Ez különösen jó lehetőség azoknak, akiket mindig vonzott ez a szakma, de valamiért mégis máshogy alakult az életük. Közéjük tartozik Lódri Péter, aki ma már Python fejlesztőként dolgozik egy IT biztonsági startupnál, és nehéz róla elképzelni, hogy nem mindig programozásból élt.
A Green Fox egy ugródeszka, rajtad múlik, mihez kezdesz vele
Gyermekkorától érdekelte a számítástechnika, de soha sem tekintett magára igazi „geek”-ként, ezért felnőttként a sportot és az egészségfejlesztést választotta. Majd amikor Belgiumban élt korábbi munkája kapcsán, a szabadidejében visszatalált az informatikához. Először az interneten tanult kódolni, aztán jött a Green Fox, és onnantól nem volt megállás. Az elhelyezkedés is simán ment: először egy üzleti szoftverek fejlesztésével foglalkozó céghez vették fel, majd egy év után váltott a mostani munkahelyére.
Az akkor megszerzett tudást folyamatos, kemény munkával fejleszti. „Oké, hogy kaptam egy állást, de ennek a magtartásához is sokat kellett tanulnom. A Green Fox tulajdonképpen egy ugródeszka, és rajtad múlik, hogy mihez kezdesz vele”- mondta Péter.
Mit adott Péternek a képzés?
• gyakorlati tudást
• soft skilleket
• jó közösséget
Sosem érezte hátránynak, hogy nem a felsőoktatásban tanulta a szakmát. „Sőt, az a tapasztalatom – most már állásinterjúztatóként is -, hogy nagyon fontosak a soft skillek, amelyeknek a fejlesztése kifejezetten hangsúlyos volt a képzés alatt. Megtanultam például, hogy hogyan kell jó prezentálni az ötleteimet, és megvédeni az álláspontomat”. Úgy érzi, hogy programozói tudásban is jó alapokat kapott, többek között a valós feladatoknak köszönhetően, illetve a közösséget is nagyon szerette, szinte mindenkivel a mai napig tartja a kapcsolatot.
Ez egy király szakma, és egy nagyon szabad világ
Hosszú távra tervez az informatikával, és nemcsak a kódolás érdekli, hanem a magasabb szintű tervezési vagy csapatvezetési feladatok is. Szeretne fejlődni, tanulni, minél több tapasztalatot szerezni, és azt sem tartja kizártnak, hogy a jövőben ennek érdekében elvégez egy Computer Science alapképzést is.
„Ez egy király szakma, és egy nagyon szabad világ, amiben rengeteg a lehetőség, ezért jó szívvel ajánlom mindenkinek” – mondta, miközben minden szaván hallatszott az őszinte lelkesedés. A szakmai kihívások és az álláslehetőségek bősége mellett az olyan praktikus szempontokat is kiemelte, mint a home office vagy a rugalmas munkaidő, amelyek a legtöbb IT-cégnél alapvetőek.
Péter a szakma szépségeit másoknak is igyekszik megmutatni, így nemcsak a munkája szól a programozásról, hanem a szabadidejében is sokat foglalkozik ezzel. Két barátjával szervezik a Let’s Code BP meetupotsorozatot, ahol egyszer közösen programoznak a résztvevőkkel, a következő alkalomra pedig meghívnak egy menő programozót, hogy mondja el, ő hogyan oldotta volna meg ugyanazt a feladatot. Nemrég egy szakmai blog írásába is belevágott, amivel célja, hogy több emberrel megossza, hogy mikkel foglalkozik mostanában, illetve hosszú távon ezt szeretné majd referenciaként használni CV helyett.
Az informatikai vállalatok esetében tapasztalt növekedési kényszer napjainkra a munkaerőpiacon érezteti hatását. A nők aktív bevonása az IT szektorba nem csupán a szakemberhiány enyhítésében játszhat kiemelkedő szerepet, de hozzájárulhat a sokszínűbb munkahelyi közösség kialakításához, serkentve a csapatmunkát és a produktivitást.
Ma már nem elég, ha egy programozó kiváló kódsorokat ír, egyre fontosabb, milyen személyes készségekkel rendelkezik. Milyen hozzáadott értéke van annak, ha egy pszichológus foglalkozik ezen skillek fejlesztésével? Milyen módszereket érdemes vállalati környezetben is adaptálni? Pszichológusunk, Fejes Fruzsina a Green Fox stratégiájának bemutatásán keresztül adott választ ezekre a kérdésekre.
A fejlesztési igények és a technológiák gyors változása, a minőségi munkaerő hiánya, illetve az értékes szakmai tudással rendelkező kollégák megtartásának nehézsége világszerte komoly kihívások elé állítja a vállalatokat. Hogyan adható egyedi válasz egy globális problémára? Kinek a feladata kezelni ezt, és hogyan érdemes hozzáfogni? Ezeket a kérdéseket jártuk körül Fachs Anitával, a Green Fox vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetőjével.
Ádám Pisky-Nagy worked in development policy for 5 years, before graduating from Green Fox Full-stack programmer course in 2019. After the placement, he quickly moved up the ranks and now works as a senior developer. What does it take to become a senior in the programming profession, and what can a career change bring in terms of salary? Get to know Ádám's story!
The IT profession awaits career changers with real opportunities. Green Fox Academy's alumni research shows that our graduates are moving fast in terms of both position and salary. Find out more about how they utilizied the skills learned at Green Fox in their careers!
The rapid change in development needs and technologies, a shortage of quality workforce, and the difficulty of retaining colleagues with valuable professional skills are major challenges for companies worldwide. How to give a unique answer to a global problem? Who is responsible for the management of this problem, and where should you start? We discussed all these questions with Anita Fachs, who is the managing director in charge of corporate services at Green Fox.
The lack of professionals in the IT sector has clearly become one of the biggest challenges in the labour market. In this situation, solutions tailor-made for a company’s needs are gaining ground. The corporate bootcamp is a training specifically designed to meet a company's needs and expectations. Its graduates are professionals who are ready to join a project immediately. Now we explain the practical operation and the advantages through the example of our co-operation with Lufthansa Systems Hungária.
One of the biggest obstacles to business growth is the lack of suitable IT professionals. Specific courses that are tailored to the needs of companies do not only make the recruitment process more efficient but also reduce learning time significantly while also boosting employee motivation. The chief executive officer of Green Fox Academy, Kristóf Bárdos shares his experiences on the practical benefits of the courses.